PostHeaderIcon Stypendyści Województwa Lubelskiego

images/wojm1.jpgimages/wojm2.jpg
23 marca 2015 r. w sali widowiskowej Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie miało miejsce uroczyste wręczenie półrocznych stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami w takich dziedzinach jak: literatura, plastyka, fotografia, muzyka, teatr.

 

Stypendiami Województwa Lubelskiego uhonorowano 141 osób, na 184 kandydatów ubiegających się w sumie o to zaszczytne wyróżnienie. Oceny wniosków zawierających dokumentację osiągnięć kandydatów dokonała komisja stypendialna. Na pomoc finansową w postaci stypendiów z zakresu kultury ogółem rozdysponowano kwotę 144 840 zł. Na szczególne wyróżnienie zasługuje 17 stypendystów I kategorii - laureatów konkursów międzynarodowych, wśród których znaleźli się: Agata Zając, Gabriela Jańczak, Jędrzej Halerz, jako jedyni przedstawiciele naszego miasta. Ponadto wśród stypendystów II kategorii - laureatów konkursów ogólnopolskich, znazły się 53 osoby, a wśród nich: Karolina Przygocka i Paulina Król, a także Aleksandra Łodzińska, która jest naszą absolwentką i na co dzień reprezentuje POK Dom Chemika. III. kategorią wyróżnionych zostało 71 osób - zwycięzców konkursów wojewódzkich.

Wyróżnionym osobom stypendia wręczał marszałek Sławomir Sosnowski oraz wicemarszałek Krzysztof Grabczuk. Obydwaj Panowie nie szczędzili ciepłych słów, gestów uznania i podziękowań dla stypendystów, "jako znakomitych ambasadorów naszego regionu w kraju i poza jego granicami".

Stowarzyszenie "Dwójka" już po raz piąty wnioskowało o stypendia dla uzdolnionych artystycznie uczniów i absolwentów naszej Szkoły i tak: w roku 2011 stypendium otrzymał Jędrzej Halerz, 2012 - Paulina Król i Jędrzej Halerz, 2013 - Paulina Król i Gabriela Jańczak, 2014 - Karolina Przygocka i Paulina Król.

Bardzo cieszymy się, iż co roku nasi utalentowani podopieczni powiększają grono przedstawicieli kultury naszego regionu.

Serdecznie GRATULUJEMY WYRÓŻNIONYM!

 

BIP

BEZPIECZEŃSTWO
Zapisy do klasy I

 

Szkoła pamięta

P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Ogłoszenia!

Jadłospis 17.02.-21.02.2020 (zobacz)

Szkolny pokaz talentów "Pokaż się" (zobacz)

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)