PostHeaderIcon Finał „Cosmic Challenge” I edycja rozstrzygnięta

Końcem września rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs skierowany do młodych ludzi mających wiedzę i pasję do zgłębiania tajemnic Wszechświata. Wśród finalistów znalazł się także i uczeń naszej szkoły. Piotr Łopatek z klasy VII otrzymał nagrodę specjalną. I edycja konkursu Cosmic Challenge, organizowanego w Lublinie przez fundację Spaceship, pod patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej jest więc już za nami. Zadaniem uczestników była analiza wyzwań i problemów, jakie czekają na ludzkość w obliczu planów założenia pierwszej bazy na innych ciałach niebieskich, a w dalszej perspektywie ich kolonizacji. W Jury obok przedstawicielek i przedstawicieli CBK PAN, Mars Society Polska, Uniwersytetu Dziecięcego UMCS, Miasta Lublin, znalazł się Michał Pilecki, Dyrektor Oddziału Terenowego POLSA w Rzeszowie. Piotrek ma zamiar spróbować swoich sił w kolejnej edycji konkursu. Składamy serdeczne gratulacje naszemu uczniowi, życząc mu dalszych sukcesów w odkrywaniu tajemnic Wszechświata.

images/cosmi1.jpgimages/cosmi2.jpg

Od dnia 9 listopada 2020 r. biblioteka szkolna jest czynna w godz. 8.00 - 14.00.

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (zobacz)

W roku szkolnym 2020/2021 konsultacje nauczycieli i wychowawców z rodzicami odbywają się poprzez dziennik elektroniczny bądź za pomocą innych metod wykorzystywanych w komunikacji na odległość. Dopuszcza się kontakt osobisty tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.