PostHeaderIcon Oddział przedszkolny

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 29 kwietnia 2020 r. zniosło ograniczenia w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Oznacza to, że mogą one z dniem 6 maja br. zostać ponownie otwarte, jeśli będą bezpieczne dla dzieci oraz personelu.

Miasto Puławy prowadzi działania zmierzające do ponownego uruchomienia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka, jednak nie nastąpi to w dopuszczalnym terminie, tj. 6 maja 2020 r. Nie możemy pozwolić na powrót dzieci do przedszkoli i żłobka, jeżeli nie będziemy mieli pewności, że pobyt dzieci w nich jest bezpieczny, a personel posiada wymagane środki ochrony osobistej. Priorytetem  jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a zapewnienie go wymaga szczególnej uwagi i pietyzmu. W trosce o zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa naszym dzieciom, w dnu 30 kwietnia 2020 r. Prezydent Miasta Puławy wystąpił z pismami do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz  Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego zgłaszając szereg pytań w tym zakresie.

 

Przeprowadziliśmy również szereg szczegółowych konsultacji z dyrektorami puławskich przedszkoli oraz szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne. Wynika z nich, że najbardziej możliwy termin ponownego otwarcie placówek przewiduje się najwcześniej na około 20 maja 2020 r. Jest to czas niezbędny na przygotowanie placówek w sposób gwarantujący w pełni bezpieczny powrót dzieci i kadry. Termin ten jest uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w kraju oraz pełnego przygotowania placówek do przyjęcia maluchów. Dokładną datę ponownego otwarcia placówek podamy Państwu z wyprzedzeniem.

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Konkurs organizowany z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (zobacz)

Konkurs "Rok 2020 to Rok Świętego Jana Pawła II" (zobacz)

Czytamy razem (zobacz) karta zgłoszenia (zobacz)

Konkurs na recenzję (zobacz)

 

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31