PostHeaderIcon Program edukacyjny PCK „Dziel się Uśmiechem”.

Szkolne Koło PCK, we współpracy z Lubelskim Oddziałem Okręgowym PCK i  Oddziałem Rejonowym w Puławach, po raz kolejny realizuje program edukacyjny „Dziel się uśmiechem”. W tym roku do programu dołączyły klasy: 2a, 2b oraz 5a. Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej i skuteczna walka z próchnicą oraz wykształcenie u dzieci właściwych nawyków dbania o zdrowie.

Wszyscy uczniowie z oddziału 2a oraz 2b otrzymali pakiety dla klas I – III „Ja i moje zęby”. Uczniowie z oddziału 5a - pakiety dla klas IV – VI „Ja i mój uśmiech”. Każdy pakiet zawiera bezpłatne materiały edukacyjne: książkę – podręcznik (dotyczący profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia) a także zestaw do pielęgnacji zębów (szczoteczkę i pastę do zębów, bezcukrową gumę do żucia). Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki, kojarzona z PCK od lat 60-tych XX wieku.

Program powstał pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Krajowego Konsultanta w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

Rysunek wykonała Julita Mączka - uczennica klasy 2a.

images/wiewpck1.jpgimages/wiewpck2.jpgimages/wiewpck3.jpgimages/wiewpck4.jpgimages/wiewpck5.jpgimages/wiewpck6.jpg