PostHeaderIcon Akcja „ Zapal Pamięć” 2019

„ Pamięć zaklęta w kamieniach”

 

Podobnie jak w ubiegłych latach ,również w tym roku, Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprosiło społeczność naszej szkoły do udziału w akcji Zapal Pamięć, będącej częścią Zaduszek Historycznych 2019., której inicjatorem i koordynatorem jest historyk ziemi puławskiej Zbigniew Kiełb, a szkolnym koordynatorem została, jak co roku, p. Małgorzata Skwarek.

W ramach akcji zebraliśmy 580 zniczy!!! Nie udałoby się to, gdyby nie Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, którzy czynnie włączyli się do akcji. Serdecznie dziękujemy.

 

Uczniowie kl. 6d pod opieką p. Aldony Marek, 6a pod opieką p. Joanny Krajewskiej – Pałac oraz kl. 5d pod opieką p. Ewy Bielawskiej , zapalili lampki pamięci, m.in. na mogiłach nauczycieli i pracowników naszej szkoły, na grobie pani Olgi Pakowskiej (z domu Kowalskiej), która podarowała plac pod budowę SP2, zatroszczyli się o miejsce pochówku absolwentki naszej szkoły – harcerki, sanitariuszki powstania warszawskiego p. Jadwigi Bretes. Zapalone przez dzieci lampki zapłonęły jasnym światłem także na mogiłach żołnierzy i harcerzy walczących o Polskę wolną i niepodległą, przy Krzyżu Katyńskim, a także przy Dębie Pamięci por. Michała Matrasa, który znajduje się na terenie szkoły.

 

Coroczne uczestnictwo w akcji ,wspólna troska się o pamięć i światło na mogiłach jest dla dzieci, uczestniczących w niej od najmłodszych lat,  niezwykłą i niezapomnianą żywą lekcją historii.

images/zapam1.jpgimages/zapam2.jpgimages/zapam3.jpgimages/zapam4.jpgimages/zapam5.jpgimages/zapam6.jpgimages/zapam7.jpgimages/zapam8.jpg

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31