PostHeaderIcon Wolontariat w Szkole Podstawowej nr 2 w Puławach

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

Wolontariat – to dobrowolne czynienie dobra, a nie obowiązek. Pomagając innym, pomagamy sobie, rozwijamy kompetencje społeczne, uczymy się empatii, działamy na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

We wrześniu 2019 r. została powołana Szkolna Rada Wolontariatu działająca przy Samorządzie Uczniowskim. Do zadań Rady należy:

1. Zachęcanie uczniów do udziału w akcjach charytatywnych organizowanych przez Radę;

2. Organizowanie akcji charytatywnych i współpraca ze środowiskiem lokalnym;

3. Zgłaszanie własnych propozycji i inicjatyw;

4. Systematyczny udział w spotkaniach Rady;

5. Godne reprezentowanie szkoły;

IV października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt, a cały październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, dlatego zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej na rzecz  Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach.

Schronisko potrzebuje:

POMOC RZECZOWA, czyli głównie karma dla  czworonogów, również specjalistyczna:

– sucha karma typu „Hepatic” oraz „Gastro Intenstinal”;

– sucha oraz mokra karma dla reszty psów oraz kotów, w tym dla seniorów;

Pamiętajcie – rozsądniejszym wyborem będzie zakup jednej paczki suchej karmy dobrej jakości niż zakup pięciu paczek karmy jakości marketowej”.

– mokra karma dla szczeniaków oraz młodych kociaków firmy Winston, Rafi, Pedigree i inne, na których widnieje napis JUNIOR;

– mleko dla młodziutkich, porzuconych kociaków, które nie są w stanie samodzielnie jeść, a muszą być karmione strzykawką lub z butelki;

– wszelkiego rodzaju odżywki, witaminy w tabletkach dla psów czy kotów, odkłaczacze dla kotów, krople walerianowe;

– ryż w paczkach;

– makaron dla psów;

Poza karmą w schronisku potrzebne są również:

– koce, ręczniki, pościel, prześcieradła, wykładziny, chodniki;

– kołdry i poduszki, ale bez pierza;

– zabawki dla psów i kotów, w tym drapaki, tunele, piłeczki, gryzaki, maskotki itp.;

– smycze, obroże, miski, kuwety, pojemniki na karmę suchą;

Szkolna Rada Wolontariatu działa we współpracy ze Szkolnym Kołem PCK oraz z Kołem Przyjaciół Biblioteki

Zbiórka potrwa do 25 października 2019 r.