PostHeaderIcon Wyśpiewała poezję!

10 czerwca 2019 r. odbył się uroczysty Koncert Laureatów 41. SCENY MŁODYCH WYŚPIEWAĆ POEZJĘ – przeglądu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w Lublinie.

Przegląd „Scena Młodych” skierowany jest do solistów, twórców oraz amatorskich zespołów, które działają w instytucjach kultury, oświatowych i wychowawczych. Uczestnicy Sceny Młodych mogli zaprezentować się w następujących kategoriach:

– Młody Teatr – przegląd teatrów młodzieżowych i kabaretów

– Wyśpiewać poezję – przegląd poezji śpiewanej i autorskiej

– Konkurs literacki „Kajet”.

W kategorii „Wyśpiewać poezję” wzięło udział 27 uczestników powyżej 14 roku życia bez podziału na kategorie wiekowe, a wśród nich Kamila Niećko I Iga Pyśkiewicz, które wspaniale reprezentowały szkołę i Stowarzyszenie Dwójka.

Jury w składzie: - Jagoda Naja – wokalistka, muzyk, pedagog - Marek Andrzejewski – wokalista, kompozytor, aranżer - Andrzej Sar – etnomuzykolog, muzyk, wokalista doceniło potrzebę wyrażania siebie poprzez wymagającą formę piosenki poetyckiej, ambitną muzykę i piękne, wartościowe utwory, pracę nad warsztatem wokalnym, co przełożyło się na wysoki poziom prezentacji. Po wysłuchaniu wszystkich wykonań przyznano 4 nagrody i 5 wyróżnień.

Wśród wyróżnionych tego prestiżowego konkursu znalazła się IGA PYŚKIEWICZ – solistka zespołu Music Club 2.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

images/spo1.jpg

Konkurs organizowany z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (zobacz)

Konkurs "Rok 2020 to Rok Świętego Jana Pawła II" (zobacz)

Czytamy razem (zobacz) karta zgłoszenia (zobacz)