PostHeaderIcon Wizyta w alpakarni

W ramach trwającego w naszej szkole Ekotygodnia klasa 1b wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa w Bronowicach, które prowadzi alpakoterapię. Na miejscu poznaliśmy przeuroczą Wiki i Nelę oraz Tofika i Stiwiego - dalekich kuzynów wielbłądów. Na początku gospodarz opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o tych egzotycznych zwierzętach m.in. że pochodzą z Ameryki Południowej, mają aż trzy żołądki, a z ich wełny robi się ciepłe swetry, kołdry i poduszki, które nie uczulają.

Każdy miał możliwość sprawdzenia, że ich wełna jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku. Rozpoznawaliśmy również, po kolorze runa, do której alpaki ono należy. Dowiedzieliśmy się także jak cenna jest wełna pozyskiwana z tych zwierząt. Później opiekun zapoznał nas zasadami zachowania w obecności alpak. Następnie każdy miał możliwość karmienia ich marchewką oraz specjalną paszą, głaskania, przytulania, a nawet samodzielnego poprowadzenia na krótkim spacerze. Mimo początkowych obaw niektórych dzieci okazało się, że alpaki to niezwykle przyjazne, komunikatywne i otwarte na kontakt z człowiekiem zwierzęta. Sam ich wygląd wzbudza sympatię i uśmiech – dlatego są wykorzystywane do terapii.

 

Spotkanie z alpakami było prawdziwą przyjemnością – nie ma to jak przytulić się do mięciutkiego futerka. Oczywiście nie obyło się też bez zakupu pamiątek z ich wizerunkiem. Na koniec było ognisko i pieczenie kiełbasek. Ten dzień na długo zapadnie w naszej pamięci.

 

images/aalpa1.jpgimages/aalpa2.jpgimages/aalpa3.jpgimages/aalpa4.jpgimages/aalpa5.jpgimages/aalpa6.jpgimages/aalpa7.jpgimages/aalpa8.jpgimages/aalpa9.jpgimages/aalpa10.jpgimages/aalpa11.jpgimages/aalpa12.jpg</span> images/aalpa13.jpgimages/aalpa14.jpgimages/aalpa15.jpgimages/aalpa16.jpgimages/aalpa17.jpgimages/aalpa18.jpgimages/aalpa19.jpgimages/aalpa20.jpg

 

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6