PostHeaderIcon Ekotydzień w szkole ERASMUS+ "EKOAKTYWNI"

W dniach 03. 06 – 07. 06. 2019 r. trwa w naszej szkole Ekotydzień w ramach realizacji 3 –letniego projektu Eko - aktywni programu ERASMUS +.

W dniu 3 czerwca 2019 R. miał miejsce HAPPENING EKOLOGICZNY połączony z obchodami Dnia Dziecka. Bogaty program obejmował wręczenie nagród w zbiórce korków plastikowych, które w całości zostały przekazane Puławskiemu Hospicjum im. św. Matki Teresy. Uczniowie zebrali w ciągu roku szkolnego 4 tony 851 kilogramów. Ponadto wręczono nagrody EKOKLASOM:

I miejsce – klasa 5c

II miejsce – klasa 6a

III miejsce – klasa 4a

oraz EKO – UCZNIOM:

I miejsce – zajęła Izabela Gieras z klasy 5c

II miejsce – zajął Adam Maciąg z klasy 4a

III miejsce – zajął Patryk Rojczyk z klasy 6a

EKO – KLASY w ramach przyznanych nagród wyjechały na atrakcyjne wycieczki. EKOUCZNIOWIE otrzymali sprzęt elektroniczny w postaci tabletów i smartwatch’y.

Obchody EKOTYGODNIA rozpoczął recital Kacpra Gołdy – uczestnika programów muzycznych X- FACTOR oraz THE VOICE OF POLAND, a także artysty śpiewającego wspólnie z zespołem VARIUS MANX. Tego dnia dietetycy przeprowadzili pogadanki we wszystkich klasach na temat zdrowego odżywiania. Dzieci brały udział w zawodach sportowych przygotowanych przez nauczycieli Wychowania – fizycznego. Stoiska SPONSORÓW znajdujące się na parkingu szkolnym oferowały uczestnikom szeroki wachlarz asortymentu. Firma UZIMEX – przygotowała soki owocowe z wolnego tłoczenia. Hurtownia ANANAS – częstowała owocami. Inny przedsiębiorca zasponsorował społeczności szkolnej batony czekoladowe oraz soki. Firma MLECZNA DROGA – p. Anny Łuczywek częstowała różnego rodzaju serami oraz jogurtami. Kolejny przedsiębiorca zadbał o to, by każdy uczestnik otrzymał wodę niegazowaną.

Po wykładach panie dietetyczki służyły wszystkim zainteresowanym indywidualnymi poradami. Tydzień będzie trwał do 7 czerwca i realizował założenia projektu EKOAKTYWNI w ramach programu ERASMUS +.