PostHeaderIcon VII. Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek

12 stycznia 2019 r, w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie, odbył się VII. Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek „Jezus Malusieńki”, pod patronatem Sekretarza Episkopatu Polski Księdza Biskupa Artura Mizińskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Pani Teresy Misiuk. Uczestnikami Festiwalu byli uczniowie ze szkół podstawowych naszego województwa, z klas IV – VIII.

Wysłuchano kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, w wykonaniu: 26 solistów i 8 zespołów i chórów. Występy uczestników Festiwalu oceniało Jury w składzie: przewodnicząca p. Elżbieta Puacz - absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie, Studium Piosenki Estradowej, organistka; Siostra Beatris Czuryszkiewicz, Karmelitanka Dzieciątka Jezus, katechetka, pedagog; Siostra Izajasza Kowalczyk ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, katechetka, gitarzystka, prowadzi scholę dziecięcą przy parafii Chrystusa Króla w Lublinie; p. Dymitr Harelau – absolwent Muzykologii KUL, wykształcenie muzyczne zdobywał na Uczelni Muzycznej na Białorusi oraz pełni funkcję organisty w kościele Karmelitów Bosych w Lublinie; p. Tomasz Mazur – śpiewak i gitarzysta. Artysta Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej, współpracuje z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom występów oraz wyraziło radość z tak licznego udziału dzieci i młodzieży w Festiwalu. Podczas przerwy, tradycyjnie, odbyło się wspólne, radosne kolędowanie wszystkich obecnych.

Po przerwie Jury ogłosiło wyniki swoich obrad. W kategorii solistów przyznano 3 nagrody i 6 wyróżnień.

Jedna z trzech nagród trafiła do Igi Pyśkiewicz, która zdobyła III MIEJSCE.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

images/przekol1.jpg

 

 

RODO

P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Ogłoszenia!

Jadłospis 17.06-19.06.2019 (zobacz)

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji (zobacz)

 

 

BIP

Zapisy do klasy I