PostHeaderIcon Tradycyjny Sad

13 grudnia 2017 r. podczas Apelu Profilaktycznego społeczność naszej szkoły została zapoznana z założeniami projektu „Tradycyjny Sad”, który poświęcony jest restytucji i promocji starych odmian drzew. Trzy uczennice z klasy 5 b przeczytały główne zasady i dalsze plany jego realizacji, którego punktem finalnym jest założenie mini sadu ze starymi odmianami drzew takich jak: krąselka, papierówka, malinówka itp. i dbanie o niego, stosując tylko naturalne metody upraw, jednocześnie dbając o otaczające go środowisko.


images/sad3.jpg

 

W styczniu IUNG wskazał ( przekazał) naszej szkole działkę pod realizację projektu „Tradycyjny sad”. Działka mieści się na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Kępa – Puławy i jest położona w niewielkiej odległości od naszej szkoły.

Na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Kępa – Puławy znajduje się gospodarstwo rolne oraz Sklep Firmowy, który oferuje sprzedaż detaliczną produktów pochodzących z uprawy tegoż gospodarstwa są to: owoce, warzywa, soki, olej rzepakowy. Mamy nadzieję, że nawiązana współpraca z Instytutem przyniesie wiele korzyści i zaowocuje powstaniem Mini – sadu, który uczniowie naszej szkoły otoczą należną opieką.

images/sad_d1.jpgimages/sad_d2.jpgimages/sad_d3.jpgimages/sad_d4.jpg

 

EKOLOGICZNIE - TRADYCYJNY SAD

W dniu 27 kwietnia 2018 r. uczniowie kl. 4a i 5b zaangażowani  w realizację projektu „TRADYCYJNY SAD” udali się do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego -  Kępa  w Puławach w celu posadzenia mini sadu.

Dzięki uprzejmości i osobistej pomocy  p. dyrektora Sławomira Juraka posadziliśmy drzewka owocowe, które będziemy pielęgnować w myśl ekologicznych zasad programu.


images/sedr1.jpgimages/sedr2.jpgimages/sedr3.jpgimages/sedr4.jpgimages/sedr5.jpgimages/sedr6.jpg

 

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Jadłospis 14.09-18.09.2020 (zobacz)

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4