PostHeaderIcon Wyjątkowy konkurs plastyczny, do którego zapraszają dziennikarze i policjanci

Drodzy Uczniowie klas I – VI

Zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Puławach wraz z redakcją tygodnika Wspólnota Puławska pt.,,Praca służb mundurowych, medycznych oraz prasowych w czasach pandemii". Waszym zadaniem jest wykonanie projektu okładki tygodnika Wspólnota Puławska, która przedstawiać będzie działania, jakie podejmują służby mundurowe i prasowe podczas obowiązującego stanu epidemii.

 

„Konkurs plastyczny zatytułowany „Praca służb mundurowych, medycznych oraz prasowych w czasach pandemii” skierowany jest do uczniów klas I – VI szkół podstawowych z powiatu puławskiego. Zapraszając dzieci do udziału, chcemy zachęcić ich do aktywności i rozwijania swoich talentów oraz przedstawić pracę służb podczas walki pidemią koronawirusa. Praca, wykonana dowolną techniką, w formacie A3 lub A4 ma stanowić projekt okładki tygodnika Wspólnota Puławska. Liczymy na kreatywność i szalone pomysły.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Komunikat dla rodziców

Szanowni Państwo,

W związku z najnowszymi decyzjami jakie usłyszeliśmy w dniu 13 maja br. z ust Premiera Rządu i Ministra Edukacji Narodowej dotyczących  odmrażania funkcjonowania szkół i przedszkoli przedstawiamy Państwu harmonogram działań jakie szkoła podejmie.

Otwarcie wybranych oddziałów:

· od 20 maja 2020 r. – zorganizujemy zajęcia opiekuńcze dla oddziału przedszkolnego.

· od 25 maja 2020 r. – zorganizujemy wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas I – III, których rodzice wcześniej to zadeklarują.

Indywidualna obecność uczniów w szkole:

· od 25 maja 2020 r. – w szkole umożliwimy indywidualne odbywanie się zajęć rewalidacyjnych.

· od 25 maja 2020 r. – umożliwimy uczniom indywidualne konsultacje z nauczycielami ósmoklasistów.

· od 1 czerwca 2020 r. –  w szkole będą mogły odbywać się indywidualne konsultacje z nauczycielami dla zainteresowanych uczniów z pozostałych klas

Niezależnie od podanych powyżej terminów szkoła nadal będzie prowadziła szkolenie na odległość zdając sobie sprawę z trudności, na które zarówno Państwo, uczniowie jak i nauczyciele natrafiają. Prawdopodobnie klasyfikacja roczna zostanie przeprowadzona w sposób zdalny, a więc i ściśle związane z tym faktem spotkania z rodzicami. Zaplanowane one zostały na 18 i 19 maja 2020 r. Szczegóły dotyczące formy i daty spotkania zostaną Państwu przekazana przez wychowawców poszczególnych klas.

Ze swojej strony pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom za organizację opieki nad swoimi dziećmi w domu. Jeżeli macie Państwo dalej taką możliwość to mogą z niej Państwo nadal korzystać.

Z życzeniami zdrowia

Edyta Białota – Chaber

 

Dyrektor szkoły

 

PostHeaderIcon WASZA TĘSKNOTA ZA SZKOŁĄ

Wiemy już, że tęsknicie za szkołą – mamy na to dowody J Wiemy też, że Wasi rodzice również tęsknią. Dziękujemy za Wasze piękne prace. Było ich bardzo dużo, dlatego jury miało nie lada problem, żeby wybrać najciekawsze. Nagrodą są dyplomy, pochwały i publikacja na stronie szkoły. Dyplomy są już w drodze – zaglądajcie do maili.

Zapraszamy do obejrzenia wybranych prac zebranych w formie kolażu. A poniższe linki przekierują nas do aplikacji Padlet, gdzie poznamy także autorów prac.

https://padlet.com/jrutkowska/zn9gsdze7rwjz4y6

 

https://padlet.com/jrutkowska/uviul3bha5lv4yw2

Monika Kamińska

 

Jury konkursowe:

Anna Koryszewska

Justyna Rutkowska

Małgorzata Adamczyk – Szebska

Monika Kamińska

Dyplom (zobacz)

images/tesk1.jpgimages/tesk2.jpgimages/tesk3.jpgimages/tesk4.jpgimages/tesk5.jpgimages/tesk6.jpgimages/tesk7.jpgimages/tesk8.jpgimages/tesk9.jpgimages/tesk10.jpgimages/tesk11.jpgimages/tesk12.jpgimages/tesk13.jpgimages/tesk14.jpgimages/tesk15.jpg

 

PostHeaderIcon Z okazji rozpoczęcia Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek i Bibliotekarzy dziś rozstrzygamy pierwszy konkurs :)

Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie, na którym wspólnie czytają książki. Mamy nadzieję, że konkurs przyniósł Wam wiele radości i zabawy.

Poniżej przedstawiamy oryginalne pomysły spędzania wolnego czasu z książką.

Najlepsze prace zostały nagrodzone pochwałami w dzienniku elektronicznym i ocenami celującymi. Poniżej prezentujemy efekty i dziękujemy za udział w konkursie.

Biblioteka szkolna

Więcej…

 

PostHeaderIcon Oddział przedszkolny

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 29 kwietnia 2020 r. zniosło ograniczenia w funkcjonowaniu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Oznacza to, że mogą one z dniem 6 maja br. zostać ponownie otwarte, jeśli będą bezpieczne dla dzieci oraz personelu.

Miasto Puławy prowadzi działania zmierzające do ponownego uruchomienia przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka, jednak nie nastąpi to w dopuszczalnym terminie, tj. 6 maja 2020 r. Nie możemy pozwolić na powrót dzieci do przedszkoli i żłobka, jeżeli nie będziemy mieli pewności, że pobyt dzieci w nich jest bezpieczny, a personel posiada wymagane środki ochrony osobistej. Priorytetem  jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców, a zapewnienie go wymaga szczególnej uwagi i pietyzmu. W trosce o zapewnienie wysokich standardów bezpieczeństwa naszym dzieciom, w dnu 30 kwietnia 2020 r. Prezydent Miasta Puławy wystąpił z pismami do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz  Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego zgłaszając szereg pytań w tym zakresie.

 

Przeprowadziliśmy również szereg szczegółowych konsultacji z dyrektorami puławskich przedszkoli oraz szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne. Wynika z nich, że najbardziej możliwy termin ponownego otwarcie placówek przewiduje się najwcześniej na około 20 maja 2020 r. Jest to czas niezbędny na przygotowanie placówek w sposób gwarantujący w pełni bezpieczny powrót dzieci i kadry. Termin ten jest uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w kraju oraz pełnego przygotowania placówek do przyjęcia maluchów. Dokładną datę ponownego otwarcia placówek podamy Państwu z wyprzedzeniem.

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Konkurs organizowany z okazji Święta Konstytucji 3 Maja (zobacz)

Konkurs "Rok 2020 to Rok Świętego Jana Pawła II" (zobacz)

Czytamy razem (zobacz) karta zgłoszenia (zobacz)

Konkurs na recenzję (zobacz)

 

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31