PostHeaderIcon Pożegnanie

„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez i są takie osoby, na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień".

 

Odszedł nasz wspaniały Pan Adam. Człowiek otwarty, ciepły, z poczuciem humoru, niezwykle pomocny, ciągle w biegu, ale zawsze znajdujący dla nas czas. Nasza szkoła bez Pana Adama nigdy już nie będzie taka sama. Nikt Go nie zastąpi. To wielka strata dla nas wszystkich, dla całej naszej społeczności.

 

Był bardzo dobrym człowiekiem, skromnym, o wielkim sercu. Niezwykle życzliwym i zawsze uśmiechniętym. Nigdy się nie skarżył, nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Był bardzo oddany pracy i ludziom. Miał dla nas wszystkich anielską cierpliwość, zawsze wszystko robił na czas, potrafił coś doradzić. Powtarzaliśmy często, że nasza szkoła bez Pana Adama nie mogłaby funkcjonować.

Oprócz fachowej pomocy i wsparcia często rozbawiał nas do łez, a swoim pogodnym usposobieniem dodawał otuchy. Trudno było przejść obok niego obojętnie. Zawsze zaczepił, uśmiechnął się. My wszyscy doświadczaliśmy tego na co dzień. On po prostu nie chciał i nie umiał inaczej.

Pana Adama kochali i szanowali wszyscy: nauczyciele, pracownicy szkoły, dzieci i rodzice. Takich ludzi w dzisiejszym świecie jest coraz mniej, dlatego tak bardzo boli ich odejście. Będzie nam Go bardzo brakowało. Pozostanie w naszych sercach na zawsze.

 

W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach pragniemy złożyć Najbliższym wyrazy współczucia. Łączymy się z Wami
w smutku, bólu i modlitwie.

 

Pana Adama żegnamy słowami księdza Jana Twardowskiego:

„Odszedłeś cicho , bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciał swym odejściem smucić….

Tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

 

Panie Adamie, z całego serca za wszystko dziękujemy.

Niech Pan spoczywa w pokoju.

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

 

Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach

 

images/adam1.jpg

 

 

 

PostHeaderIcon Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Oferta edukacyjna Powiatu Puławskiego 2020/2021

https://www.pulawy.powiat.pl/powiat/edukacja/n,96792,oferta-edukacyjna-powiatu-pulawskiego-2020-21.html

 

Platforma do elektronicznej rekrutacji – terminy naboru, oferty edukacyjne szkół ponadpodstawowych, statystyki chętnych, instrukcje związane z rekrutacją elektroniczną

https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat

 

Terminy rekrutacji elektronicznej do szkół ponadpodstawowych

Zarządzenie Nr 5/2020 Lubelskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2020/2021

Więcej…

 

PostHeaderIcon Życzenia Wielkanocne

 

PostHeaderIcon Telefon wsparcia dla uczniów oraz rodziców

Szanowni Państwo,

od poniedziałku (30.03.2020r.) uruchamiamy telefon wsparcia dla uczniów oraz rodziców.


Dyżury od poniedziałku do piątku:

Psycholog - Pani Małgorzata Mazurek: 1130 - 1300

TEL. 798 590 863


Pedagog- Pani Iwona Głuska – Małecka: 1300- 1600
TEL. 797 430 644

 

 

 

 

PostHeaderIcon Informacja dla rodziców

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

W czasie, gdy zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze  nauka przyjęła formę zdalnego nauczania. Podawane drogą internetową treści mają na celu utrwalenie dotychczasowego materiału. Państwa dziecko, a nasz Uczeń otrzymuje od nauczycieli propozycje działań, aby wykorzystać wolny czas od szkoły z korzyścią dla niego

i nie dać mu „wybić się” z rytmu nauki. Proszę pamiętać, że wykonywane przez dzieci ćwiczenia, zadania nie podlegają ocenie. Ten nietypowy czas warto wykorzystać na rozwijanie zainteresowań i pasji, co może sprzyjać minimalizowaniu stresu u dziecka wynikającego
z nowej i jednocześnie trudnej sytuacji. Wychowawcy będą gromadzić wiedzę  o pojawiających się aktywnościach czy pomysłach u uczniów, żeby po powrocie móc je wykorzystać, omówić i docenić. Państwa dziecko będzie miało możliwość przeżycia sukcesu  i odczuć, że zrobiło coś ważnego. Przypominam o zasadach higieny umysłowej, czyli zachowaniu kontroli nad minimalnym wymiarem czasu poświęconego na naukę. Dla dzieci klas 1-3 czas na naukę powinien trwać 1-3 godziny, a dla klas 4-8 maksymalnie do 6 godzin, przyjmując szeroko rozumianą aktywność edukacyjną dziecka. Dla uczniów klas 8 istotne jest przygotowanie się do egzaminu.

Sytuacja jest wyjątkowa, trudna i niecodzienna, ale postarajcie się Państwo zachować spokój. Wasze opanowanie udzieli się dziecku. Jesteście w domu właśnie po to, abyście mogli poczuć się bezpiecznie. Pamiętajcie, aby dziecko:

  • nie oglądało zbyt często programów informacyjnych (aby ograniczyć ilość informacji, które mogą budzić niepokój);
  • pozostawało w domu i ograniczyło kontakty z innymi osobami;
  • swoją troskę i zainteresowanie mogło okazać dzwoniąc lub pisząc do kolegów i dziadków;
  • dbało o siebie, często myło ręce, wietrzyło swój pokój;
  • zrobiło coś, co je zrelaksuje, np. wykonało ćwiczenia fizyczne, czy namalowało obrazek, pomogło w codziennych czynnościach w domu.

 

W szkole dziecko uczy się wielu wiadomości i umiejętności. Rodzice mogą sprawić, że dziecko zacznie wykorzystywać tę wiedzę w praktyce. Zrozumienie przez dziecko użyteczności wiedzy i umiejętności szkolnych w codziennym życiu jest najlepszą motywacją do nauki niezależnie od czasu i miejsca. W opinii psychologów to właśnie kochający rodzice potrafią o obudzić w dziecku jego wewnętrzną motywację. (zobacz więcej)

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2