PostHeaderIcon Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

 

PostHeaderIcon Charytatywny Bieg Mikołajów 2020

 

Szczegółowe informacje

Spacerujący, Biegający, Nordicujący, Fitnessujący, Tańczący, Jeżdżący na Rowerach czy kładach, Wyciskający Sztangi ... i w ogóle mniej lub bardziej aktywni LUDZIE DOBREGO SERCA 5 i/lub 6 grudnia przechodzą przez Puławską Marinę z konserwą o długim terminie ważności i zostawiają ją jako dar dla Bezdomnych Pensjonariuszy Schroniska im. Św. Brata Alberta w Puławach.

Plan wydarzenia:

W sobotę i niedzielę w godzinach od 9-13 wolontariusze przygotują kosze na konserwy i w zamian za ich pozostawienie rozdawać będą mikołajkowe czapeczki.

Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w rywalizacji zespołowej zapisuje swoje imię na liście obecności i przynależność grupową. Po zakończeniu wydarzenia ogłosimy najbardziej aktywne drużyny.

Do akcji przyłączyły się puławskie kluby sportowe i w godzinach akcji charytatywnej ich przedstawiciele będą prowadzić krótkie treningi sportowe.

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA:

*chodzimy w maseczkach i utrzymujemy dystans społeczny

*dezynfekujemy ręce (środki dezynfekcyjne będą dostępne na miejscu zbiórki)

*jeżeli widzimy, że do miejsca zbiórki podchodzą ludzie - czekamy cierpliwie aż się rozejdą

Teren Mariny jest duży, możemy łatwo się rozproszyć - prosimy wszystkich o zachowanie odległości, nie gromadzenie się w jednym miejscu.

HoHoHo! do zobaczenia!

 

https://pl-pl.facebook.com/events/681698879381716/

 

 

PostHeaderIcon Święto Misia w zerówce

 

„Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś”

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada 25 listopada, oddział 0a przez cały tydzień uczestniczył w wielu przedsięwzięciach.

Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią Renatę Szelewicką-Karolik, podczas której miały okazję poznać historię pluszowego misia, obejrzeć książki i czasopisma z tym bohaterem oraz wysłuchać opowiadania Heleny Bechlerowej „Otwórz okienko”.
Ponadto podczas zajęć wychowania przedszkolnego obejrzały prezentację poświęconą pluszowej maskotce, układały puzzle przedstawiające pluszowego ulubieńca i wykonały wiele ćwiczeń interaktywnych. Wysłuchały również książki Oli Cieślak: „Co wypanda a co nie wypanda” . Na podstawie treści tego utworu wiedzą już „Jak wykazać się ogładą?”. Nasi najmłodsi obejrzeli także nagranie spektaklu teatralnego pt. „Misiowe opowieści” oraz bajki „Miś Uszatek” i „Kubuś Puchatek”.  Nauczyli się piosenki pt. „Pluszowy miś”, do której tańczyli oraz jak krok po kroku z łatwością narysować niedźwiedzia. Podczas zajęć plastycznych każdy narysował pastelami portret swojego ulubionego misia, wykonał papierowego misia w sweterku i misia niosącego prezent. W klasie pojawił się również plakat duuużego misia, który został pokolorowany wspólnymi siłami.

Temat słodkiego niedźwiadka, który jest nieodłącznym towarzyszem zabaw, przytulanką, powiernikiem tajemnic i najlepszym przyjacielem wywołał w naszej grupie wiele pozytywnych emocji.

Więcej…

 

PostHeaderIcon ZŁOŚĆ OSWOJONA

Wśród wszystkich emocji, które królują w naszym życiu najtrudniej poradzić sobie ze złością, jednak uczniowie klasy 5a znaleźli sposoby na jej " oswojenie" . Umieścili je na samodzielnie wykonanych plakatach, być może ktoś będzie chciał skorzystać z pomysłu zdolnych piątoklasistów :)

 

 

PostHeaderIcon Grupowe zajęcia wspierające gotowość szkolną w zerówce

We wrześniu i październiku 2020 roku dzieci z oddziału zerowego uczestniczyły w grupowych zajęciach wspierających gotowość szkolną prowadzonych przez pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Puławach. Celem zajęć było lepsze przygotowanie dzieci do rozpoczęcia przygody ze szkołą. Przyszli uczniowie poprzez zabawę nabywali umiejętności potrzebne do nauki czytania i pisania, edukacji matematycznej oraz przyrodniczej. Ponadto podczas zajęć rozwijano również sprawność motoryczną i  koordynację wzrokowo – ruchową oraz  kompetencje emocjonalno – społeczne.

Więcej…

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Jadłospis 18.01-22.01.2021r (zobacz)

Od dnia 9 listopada 2020 r. biblioteka szkolna jest czynna w godz. 8.00 - 14.00.

 

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (zobacz)

 

W roku szkolnym 2020/2021 konsultacje nauczycieli i wychowawców z rodzicami odbywają się poprzez dziennik elektroniczny bądź za pomocą innych metod wykorzystywanych w komunikacji na odległość. Dopuszcza się kontakt osobisty tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31