PostHeaderIcon „Z czym kojarzy Ci się wybrany kraj europejski?”

 

W grudniu, został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski pt. „Z czym kojarzy Ci się wybrany kraj europejski?” przeznaczony dla uczniów klas 1-3. Wykonane przez siebie prace uczniowie przekazali swoim nauczycielom języka angielskiego. Spośród otrzymanych prac, jury wyłoniło najlepsze z nich.

I miejsce - Julia Sowa z kl.2b

II miejsce - Gabriela Wacławska z kl.3b

II miejsce - Zofia Szatkowska z kl. 2a

III miejsce – Marianna Uszyńska z kl.2c

III miejsce - Sebastian Kopacz z kl. 2c

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Sukces młodych szachistów z SP nr 2

 

3 grudnia 2020r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w Szachach Drużynowych, które odbyły się w Zamościu.

Drużyna w składzie: Marcel Ochalski - kl II, Julita Mączka kl. III , Małgorzata Maj kl. IV i Aleksandra Bratoszewska kl IV zdobyła wysokie IV miejsce. Gratulujemy!

Więcej…

 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Co roku 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - święto wszystkich szlachetnych ludzi o wielkich sercach, którzy bezinteresownie pomagają innym.

Z powodu pandemii koronawirusa nie wszystkie akcje charytatywne w naszej szkole mogą odbywać się zgodnie z planem. Mimo to, część z nich udaje się nam zrealizować. Oddział zerowy prowadzi akcję „Złota Klasa” na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały rok szkolny prowadzimy zbiórkę karmy dla podopiecznych ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Puławach oraz zbiórkę plastikowych nakrętek, które systematycznie przekazujemy do Hospicjum im. Św. Matki Teresy w Puławach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Pracownikom szkoły za udział w naszych akcjach, za zaangażowanie i serce, za bezinteresowną chęć niesienia pomocy i każdy uśmiech podarowany drugiemu człowiekowi.

Nawet najdrobniejszy gest może zmienić czyjś świat na lepsze, a dobro zawsze do nas powraca.

W przedświątecznym czasie gorąco zachęcamy do:

 

  • okazywania wsparcia i pomocy osobom potrzebującym z najbliższego otoczenia,
  • wykonania kartek z życzeniami dla sąsiadów (można je przekazać poprzez wrzucenie do skrzynek pocztowych),
  • przesyłania swoim bliskim życzeń świątecznych za pomocą urządzeń elektronicznych ze zdjęciem własnoręcznie wykonanej kartki,
  • przygotowania razem z dziećmi ozdób świątecznych,
  • angażowania dzieci do pomocy przy drobnych pracach porządkowych w domu,
  • wspólnego dekorowania pierników i ubierania choinki.

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że przez cały rok szkolny prowadzimy zbiórkę karmy i potrzebnych rzeczy na rzecz schroniska.

Niech każdy dobry uczynek, uśmiech i dobre słowo wraca do Was i daje Wam siłę. Jesteście wspaniali, dzięki Wam świat staje się piękniejszy.

 

 

Z najlepszymi życzeniami

Wolontariat SP nr 2

 

 

PostHeaderIcon Spotkanie z panem Kleksem

 

Uczniowie klsay 4b omawiali na lekcjach języka polskiego „Akademię pana Kleksa” Jana Brzechwy. Lektura stała się punktem wyjścia do ciekawych dyskusji i spostrzeżeń, np. na temat przyjaźni, roli nauczyciela. Ponadto przeczytana książka zainspirowała czwartoklasistów do wykonania wielu ciekawych prac. Uczniowie chętnie przygotowywali reklamę sklepu, w którym mżna zakupić magiczne przedmioty pojawiające się w lekturze; przygotowywali ogłoszenia o zaginięciu Ambrożego Kleksa; pisali opowiadania twórcze do otrzymanej ilustracji; wcielali się w role baśniowych bohaterów. Spisali się świetnie, udowodnili, że są kreatywni i nie brakuje im wyobraźni i chęci do pracy! (zobacz)

 

 

PostHeaderIcon Konkurs Logopedyczny

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Jadłospis 18.01-22.01.2021r (zobacz)

Od dnia 9 listopada 2020 r. biblioteka szkolna jest czynna w godz. 8.00 - 14.00.

 

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (zobacz)

 

W roku szkolnym 2020/2021 konsultacje nauczycieli i wychowawców z rodzicami odbywają się poprzez dziennik elektroniczny bądź za pomocą innych metod wykorzystywanych w komunikacji na odległość. Dopuszcza się kontakt osobisty tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31