PostHeaderIcon POŁUDNIE LITERACKIE

19 listopada w Sali Pompejańskiej w  Starostwie Powiatowym w Puławach odbyło się "Południe Literackie" - podsumowanie dwóch konkursów: Powiatowego Konkursu Ortograficznego oraz Powiatowego Konkursu Literackiego pt. "List księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina". Podczas tego wydarzenia laureatom konkursów wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczy w akcji Stowarzyszenia Wiosna Szlachetna Paczka. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Społeczność szkolna będzie w tym roku Darczyńcą, dlatego też zachęcamy uczniów  do przynoszenia produktów trwałych i chemii, byśmy mogli pomóc wybranej rodzinie. Jeśli Państwo chcieliby w inny sposób wesprzeć tę akcję, to prosimy o kontakt ze szkolnym koordynatorem p. Aldoną Marek.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Polacy – Rodakom

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji Polacy – Rodakom organizowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości”. Celem akcji jest przygotowanie paczek świąteczno - noworocznych dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon UROCZYSTOŚĆ XX ROCZNICY NADANIA PUŁAWOM PATRONA - 17 XI 2019 r.

Dwadzieścia lat temu  Rada Miasta Puławy podjęła uchwałę o przyjęciu za patrona Puław św. Brata Alberta.  W niedzielę, podczas uroczystej mszy świętej w kościele pw. Św. Brata Alberta, wspominaliśmy tamto wydarzenie. Po nabożeństwie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem patrona. Następnie został wyświetlony film „Adam Chmielowski. 7 obrazów z życia”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zbiórka na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta

 

W ramach obchodów 20. rocznicy nadania Puławom Patrona Świętego Brata Alberta, Wolontariat Szkoły Podstawowej nr 2, Szkolne Koło PCK oraz Koło Przyjaciół Biblioteki ogłaszają zbiórkę produktów trwałych oraz chemii, która potrwa do 6 grudnia 2019 r. Prosimy o przynoszenie artykułów do s. 11 do p. Renaty Szelewickiej – Karolik lub  do p. Joanny Krajewskiej – Pałac. 

Więcej…

 

BIP

BEZPIECZEŃSTWO

Szkoła pamięta

P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Ogłoszenia!

Jadłospis 09.12-13.12.2019 (zobacz)

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I