PostHeaderIcon KONKURS GWIAZDKOWY

Namaluj dowolną techniką najpiękniejszą kolędę - tę, którą słuchasz najchętniej.

Pracę w formacie „jpg” podpisaną imieniem i nazwiskiem oraz klasą z tytułem kolędy prześlij na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 4 stycznia. Najlepsze dzieła zostaną opublikowane na naszym szkolnym Fb oraz stronie internetowej. (zobacz)

 

Pozdrawiam Renata Szelewicka - Karolik

 

PostHeaderIcon Jesienne Nutki 2020

Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Jesienne Nutki 2020" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, który cieszy się od zawsze bardzo wysokim i wyselekcjonowanym poziomem wokalnym, o który dba profesjonalne jury, w składzie: Piotr Selim - Zakład Pedagogiki Instrumentalnej w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, Łukasz Jemioła - wokalista, kompozytor i autor tekstów, Edyta Madej (sekretarz komisji) - Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie - został rozstrzygnięty.

W związku z tym jest nam niezmiernie miło poinformować, że w gronie tegorocznych Laureatów znalazła się nasza solistka zespołu Music Club 2 - WERONIKA CEMPEL, która zdobyła WYRÓŻNIENIE.

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Ekonomia w bajce, bajka w ekonomii”

Biblioteka szkolna zapraszamy do udziału I. Ogólnopolskim Konkursie „Ekonomia w bajce, bajka w ekonomii”

Zadanie konkursowe to napisanie bajki na temat związany z ekonomią. Bajka musi być skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i być zgodna z tematem Konkursu.

Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną bajkę konkursową, nie publikowaną wcześniej oraz nie biorącą udziału w innych konkursach.

Utwór musi zostać nadesłany w języku polskim i być w całości dziełem autora. Autor nie podpisuje pracy imieniem i nazwiskiem, a pseudonimem.

Warunki techniczne: Organizator ustala, że maksymalna długość bajki wynosi 8 stron maszynopisu (Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,15.) Utwór może być napisany wierszem lub prozą.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jesteśmy uczniami Ambrożego Kleksa! - Akademia oczami uczniów kl. 4a

Spotkanie z utworem J. Brzechwy pt. „ Akademia pana Kleksa ” to prawdziwa przygoda. Uczniowie klasy 4a przeżywali ją na lekcjach języka polskiego. Tworzyli słowny portret profesora, na lekcji kleksogarfii usuwali kleksy, które zasłoniły trudności ortograficzne. Wspólnie stworzyli Magiczną Księgę Kucharską, w której umieścili niezwykłe  przepisy ( oczywiście tylko te sprawdzone). Na jednej z lekcji powstały wspaniałe budowle  ( ze wszystkiego, co było pod ręką ) przedstawiające szkołę ulubionego profesora – prace pełne wyobraźni i kreatywności.

 

Utwór Jana Brzechwy z pewnością na długo zagości w pamięci utalentowanych i pełnych zapału czwartoklasistów :)

Więcej…

 

PostHeaderIcon MIKOŁAJKI W KLASIE 5A

Mikołajki on-line?  Dlaczego nie?  Dla uczniów klasy 5a nie ma przeszkód nie do pokonania.

Odbyło się  losowanie przy użyciu interaktywnego koła. Każdy przygotował „ życzliwą ” kartkę mikołajkową, tak jak potrafił najlepiej.

Wszystkie kartki i życzenia dotarły do Szanownych Adresatów, oczywiście drogą internetową.

Nie zabrakło także interaktywnych zabaw mikołajkowych : układania puzzli, ubierania choinki czy ozdabiania pierników. Każdy znalazł coś dla siebie.

Więcej…

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Jadłospis 18.01-22.01.2021r (zobacz)

Od dnia 9 listopada 2020 r. biblioteka szkolna jest czynna w godz. 8.00 - 14.00.

 

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (zobacz)

 

W roku szkolnym 2020/2021 konsultacje nauczycieli i wychowawców z rodzicami odbywają się poprzez dziennik elektroniczny bądź za pomocą innych metod wykorzystywanych w komunikacji na odległość. Dopuszcza się kontakt osobisty tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31