PostHeaderIcon Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2020 r.  był dniem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji odbyła się uroczysta  Msza Święta w Kościele Matki Bożej Różańcowej. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz pod Krzyż przy ul. Centralnej, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości - apel ku czci Żołnierzy Niezłomnych oraz składanie kwiatów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji

„…życie pozbawione książek jest puste, a życie bez poezji to już…
To jak życie bez obrazów, nie sądzisz? Czy sądzisz? Jak sądzisz?”
Stephen King– Ręka mistrza

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne
i międzynarodowe ruchy poetyckie”. Tego dnia obchodzimy również pierwszy dzień wiosny. W związku z tym postanowiłyśmy połączyć te oba święta i zorganizować w bibliotece konkursy dla naszych uczniów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zakup ławek na szkolny korytarz. Bardzo nam się podobają.

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Lublina

W dniu 26 lutego klasy  1b i 1c oraz 2b i 3a  pojechały na wycieczkę do Lublina. Pierwszym wspólnym punktem programu była wizyta w Teatrze Muzycznym. Dzieci obejrzały spektakl „Kot w butach”. Wszystkich zachwyciła wspaniała muzyka, piosenki i bajeczne dekoracje. Następnie klasy pierwsze udały się na warsztaty cukiernicze do Manufaktury „Cukier-Lukier”, gdzie każdy własnoręcznie wykonał tęczowego lizaka i otrzymał słodki upominek. Natomiast klasy druga i trzecia wybrały się na warsztaty do „Czekoladowej  Solidarności”. Uczniowie dowiedzieli się skąd się wzięła czekolada, sprawdzili swoją wiedzę w quizie, a następnie samodzielnie zaprojektowali i wykonali niepowtarzalną tabliczkę czekolady. Na zakończenie wspaniałą atrakcją była wizyta w Krainie Gier i Zabaw „Koziołek”. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień Otwartych Drzwi

28 lutego w naszej szkole był Dniem Otwartych Drzwi. Gościliśmy dzieci 5 – 6 letnie z puławskich przedszkoli wraz z wychowawcami. Uczniowie klas młodszych jak co roku zaprezentowali gościom swoje talenty.

Przyszli uczniowie obejrzeli: układ taneczny do piosenki „Ruch to zdrowie” przygotowany przez klasę 0 pod opieką p. Jolanty Ciesielskiej i p. Danuty Grzędy, przedstawienia teatralne: „Bajkę o smutnym osiołku” oraz „”Króla czasu” w wykonaniu klas 2a i 2b pod kierunkiem  wychowawców p. Agnieszki Jakubczyk i p. Renaty Biniendy oraz p. Marioli Błazik z Miejskiego Domu Kultury w Puławach, z którym szkoła współpracuje od wielu lat.  Goście żywo reagowali, oglądając spektakle, a zabawy ruchowe prowadzone przez uczennice klasy 8 Julkę i Zuzię przygotowane dzięki p. Aldonie Marek oraz p. Hannie Śliwczyńskiej dostarczyły przedszkolakom wielu radości.  Dzieci otrzymały upominki wykonane przez uczniów klas 3a i  3b ze swoimi wychowawczyniami p. Jolantą Murat i p. Moniką Bełczyk. Po atrakcjach na sali gimnastycznej, przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia szkoły, zobaczyły szatnię, sale lekcyjne, bibliotekę oraz stołówkę szkolną.

Więcej…

 

BIP

BEZPIECZEŃSTWO
Dzieci uczą rodziców w domu!

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Ogłoszenia!

Jadłospis 09.03.-13.03.2020 (zobacz)

Szkolny pokaz talentów "Pokaż się" (zobacz)

Substancje lub produkty powodujące alergie lub reakcje nietolerancji (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)