PostHeaderIcon Sprzątanie świata

W poniedziałek 21.09.20 uczniowie klasy 6d z wychowawcą sprzątali świat - teren wokół Pałacu Marynki. Zebraliśmy 6 worków odpadów szklanych i 5 innych.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dźwięki Wolności

 

PostHeaderIcon Narodowe Czytanie

 

4 września w naszej szkole zorganizowaliśmy finał akcji pt. Narodowe Czytanie. Została ona zapoczątkowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w 2012 r. i kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę i jego małżonkę. Narodowe Czytanie to nie tylko promocja czytelnictwa, ale również odkrywanie piękna literatury polskiej. W tym roku akcja skupiła się na czytaniu "Balladyny" J. Słowackiego.

"Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy" – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

"Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczne Narodowe Czytanie było realizowane w jak najbezpieczniejszej formie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Zachęcam Państwa do zorganizowania lektury Balladyny według Państwa własnej inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji" – dodał w liście Prezydent.

Finał akcji w tym roku przypadł na sobotę 5 września - my mieliśmy swój finał 4 września w dzień 211. rocznicy urodzin Juliusza Słowackiego.

Mimo że całe przedsięwzięcie dotyczyło czytania "Balladyny” J. Słowackiego i skierowane było raczej do starszych uczniów, to wychowawcy klas młodszych licznie wzięli w niej udział. Nie była to akcja, jakiej byśmy wszyscy chcieli - z zaangażowaniem dyrekcji, uczniów, nauczycieli - ale zrobiliśmy wszystko, by przebiegła sprawnie i w taki sposób, jakiego wymagała od nas sytuacja.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Puławy Rowerową Stolicą Polski

Szkoła Podstawowa nr 2 zaprasza Rodziców oraz Uczniów do udziału w ogólnopolskiej akcji “Rowerowa Stolica Polski. Od 1 do 30 września 2020r. Puławy walczą o miano Rowerowej Stolicy Polski rywalizując z 42 miastami w Polsce.

 

Aby dołączyć do akcji należy zainstalować na telefonie aplikację “Rowerowa Stolica Polski", wypełnić formularz z podstawowymi danymi, zaznaczyć dla jakiego miasta oraz szkoły będą zbierane punkty.

 

Najlepsza szkoła otrzyma pamiątkowy puchar.


Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w zabawie.

 

PostHeaderIcon Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

 

 

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!
Drodzy Uczniowie!


Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!
Przed nami nowy rok szkolny pełen wyzwań i niepewności. Postarajmy się wspólnie i zgodnie współpracować dla dobra całej społeczności szkolnej. Wyrażamy głęboką nadzieję, że pokonamy przeciwności i w zdrowiu będziemy cieszyć się sukcesami naszych Uczniów. Chciałabym podziękować Państwu za okazane zaufanie i wybór naszej szkoły. Jestem przekonana, że to bardzo dobry wybór - Szkoła Podstawowa nr 2 w Puławach znalazła się w ścisłej czołówce najlepszych szkół podstawowych w mieście i powiecie.
Kochani!
Rok szkolny 2020/2021 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy. Wspólnie zadbajmy, by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!


Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Puławach
Edyta Białota – Chaber
Małgorzata Szymanek
Dariusz Tuszyński

 

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Jadłospis 19.10-23.10.2020 (zobacz)

Ogłoszenie obiadowe (zobacz)

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (zobacz)

 

W roku szkolnym 2020/2021 konsultacje nauczycieli i wychowawców z rodzicami odbywają się poprzez dziennik elektroniczny bądź za pomocą innych metod wykorzystywanych w komunikacji na odległość. Dopuszcza się kontakt osobisty tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1