PostHeaderIcon POMYSŁ NA …. 100 URODZINY JANA PAWŁA II

Drodzy uczniowie!

18 maja 2020 r. to dzień urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej okazji ogłaszam konkurs na najlepsze urodziny dla Świętego Papieża.

Za pomocą rysunku, zdjęcia, bądź krótkiej refleksji można przedstawić swój pomysł na świętowanie 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II.

Można także przedstawić, jak Wy świętujecie w gronie rodzinnym 100 urodziny Św. Jana Pawła II.

Zdjęcia, skany rysunków, bądź refleksji pisemnej należy przesyłać do Pani Jolanty Puchacz na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 20 maja 2020 r.

Najciekawsze prace zamieścimy na stronie szkoły

 

PostHeaderIcon Najpiękniejsze prace konkursowe - Święto Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 maja

Polska szlachecka o ratunek się stara

Pierwszy rozbiór kraju w pamięci jak mara

Nasz król z posłami cztery lata obraduje

Lecz nie wie, że caryca intrygę szykuje

 

Szlachcie i mieszczanom daje równe prawo

Konstytucję czyni najwyższą ustawą

Pierwszą w Europie, a na świecie drugą

Była w Polsce prawem, chociaż nie na długo

 

Liberum veto w niepamięć odchodzi

I w większości głosów nowy ład nadchodzi

Wiwat! Wiwat Sejm! Wiwat wszystkie stany!

Wiwat konstytucja! Wiwat król kochany!

 

Julia Jędrzejewska, kl. 8a

 

Lena i Anna Chęć kl.3b

images/3konku1.jpg

 

Izabela Frąś kl.1b

images/3konku3.jpg

 

Gabriela Rokita kl.3a

images/3konku2.jpg

 

Wszyscy autorzy prac otrzymali oceny celujące oraz pochwały w dzienniku.
Dziękujemy za udział i gratulujemy :)

 

 

 

 

PostHeaderIcon Kryteria oceniania w czasie pracy na odległość

Kryteria oceniania w czasie pracy na odległość

w Szkole Podstawowej Nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Puławach

Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania – nauczanie zdalne
Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w nauczaniu zdalnym mają charakter przejściowy.
  1. Wewnątrzszkolne Zasady Oceniania w nauczaniu zdalnym wprowadza się w celu umożliwienia realizacji podstawy programowej oraz monitorowania postępów edukacyjnych uczniów w okresie, w którym tradycyjna forma realizacji zajęć jest niemożliwa do kontynuowania.
  2. Sposoby sprawdzania wiadomości i umiejętności na czas nauki zdalnej ujęte są w kryteriach oceniania z poszczególnych przedmiotów.
  3. Klasyfikowanie i promowanie uczniów odbywa się na zasadach opisanych w Statucie Szkoły.
  4. O zagrożeniach oceną niedostateczną nauczyciele informują rodziców/prawnych opiekunów w terminie wynikającym z harmonogramu pracy szkoły poprzez dziennik elektroniczny. Oceny proponowane podawane są w dzienniku elektronicznym.

 

Kryteria oceniania w czasie pracy na odległość (zobacz)

 

PostHeaderIcon ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Drodzy Uczniowie!

Zbliża się kolejna ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA,  już 229-ta.

Zapamiętamy ją zapewne szczególnie, poprzez wyjątkowość sytuacji, w której przyszło nam świętować. Niestety, w tym roku nie spotkamy na  uroczystej akademii, na której zaprezentowalibyście swoje umiejętności aktorskie i wokalne. Ze względu na nasze bezpieczeństwo musimy pozostać w swoich domach, ale w tym dniu, BĄDŹMY RAZEM.

Święto Konstytucji 3 maja

3 maja 1791 r. na Zamku Królewskim w Warszawie Sejm Wielki uchwalił Konstytucję 3 maja - ustawę zasadniczą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie, a drugą – po konstytucji Stanów Zjednoczonych – spisaną ustawą zasadniczą na świecie. Jedenaście artykułów Konstytucji wprowadzało trójpodział władzy, monarchię dziedziczną, opiekę prawną nad chłopami i mieszczaństwem oraz znosiło liberum veto.

Konstytucja obowiązywała tylko przez rok – po przegranej wojnie polsko-rosyjskiej została unieważniona przez armię rosyjską i magnatów z konfederacji targowickiej. Jednak mimo rozbiorów pamięć o drugiej w dziejach świata spisanej konstytucji narodowej (uznawanej przez politologów za bardzo postępowy jak na swoje czasy dokument) przez kolejne pokolenia pomagała podtrzymywać polskie dążenia do niepodległości i stworzenia sprawiedliwego społeczeństwa. Była uznawana za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku Święto Konstytucji 3 Maja obchodzono jako najważniejsze święto państwowe.

W czasie II wojny światowej Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane. Po zakończeniu wojny nie było uznawane za ważne przez władze komunistyczne. Zastąpiono je obchodami Święta 1 Maja, a w 1951 r. oficjalnie zniesiono. Dopiero przełom, jakim było powstanie „Solidarności”, sprawił, że 3 maja 1981 r. ponownie przywrócono świętowanie majowej konstytucji, a po zmianie ustroju od 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy ponownie do najważniejszych uroczyście obchodzonych polskich świąt.

 

 

PostHeaderIcon Konkurs- tęsknicie

TĘSKNICIE?  BO MY BARDZO!!!

Kochani uczniowie - wszyscy nauczyciele bardzo za Wami tęsknią.  A czy Wy tęsknicie za szkołą i za nami? Pokażcie to na zdjęciach albo rysunkach. Najciekawsze prace wrzucimy na stronę internetową szkoły. Zdjęcia lub skany rysunków proszę przysyłać do pani Moniki Kamińskiej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. – do 7 maja.

 

Liczymy na Waszą pomysłowość J

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Dodatkowe dni wolne (zobacz)

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych (zobacz)

Stałe dyżury konsultacji rodziców z nauczycielami w Roku Szkolnym 2019-2020 (zobacz)

Podaruj książkę bibliotece (zobacz)

My dbamy o zwierzęta przez cały rok!! (zobacz)

 

 

Zapisy do klasy I

 

P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5